FB IG
Image Alt

Nasza historia

Słów kilka o naszej historii

Grono po gronie, kropla po kropli,
tak tworzymy historię smaku.

Winnica Aris znajduje się, na pięknym piaszczysto-gliniastym wzgórzu, w Osiecznicy koło Krosna Odrzańskiego woj. Lubuskie. Właścicielami są Robert Stawski i Maciej Stępień. Pomysł założenia powstał w 2016 roku, a nasadzeń dokonano dwa lata później gdzie na ponad 5 hektarach znalazły miejsce takie odmiany jak: Solaris, Muscaris, Riesling, Chardonnay, Johanniter, Bianca i Pinot Noir.

Wiosną 2022 roku winnica została powiększona o kolejne ponad 5 hektarów i obecnie na działce 10,5 hektara, powielono dotychczas rosnące odmiany ale też dodano nowe takie jak: Pinot Gris, Souvignier Gris, Saint Laurent, ukłonem dla tradycji jest wydzielenie jednej parceli w której dokonano nasadzeń wyłącznie klonów pochodzących w dawnych winnic zielonogórskich.

Trochę o winach

Jakie wina
można u nas dostać?

Obecnie w ofercie można znaleźć wina musujące produkowane metodą tradycyjną, oraz wina spokojne od pomarańczowych, wytrawnych starzonych na osadzie i w beczkach, przez półwytrawne, półsłodkie, słodkie a nawet bardzo słodkie( uzyskane przez wymrażanie gron) oraz botryzowane. W przyszłości winnica chce także wprowadzić do oferty wina czerwone.

WYJĄTKOWA PASJA DO WIN

Kropla w
morzu smaku

Oferta zarówno win spokojnych, jak i musujących trafiła na rynek w 2021 roku, zdobywając wiele prestiżowych medali na konkursach winiarskich, a sama winnica otrzymała takie wyróżnienia jak; Najlepszy debiut 2021, oraz Najlepsza Lubuska winnica 2022 na konkursie winobraniowym w Zielonej Górze.